Kapat

Dijital dünyada dijital kimliğinizin olması için dijital bir evinizin olması gerekir. Websiteniz, sizin dijital eviniz ve kimliğinizin ANA YÜZÜDÜR. Size ait (benzersiz) Dijital ev için doğru yerdesiniz.

[email protected]
0 850 840 49 32

Web Tasarım NEDİR ?

Web üzerinden işleyen yapıların tasarlanması ve inşa edilmesidir. En yaygın kullanım alanı websiteleridir. Websitesi ise artık tamamen dijitalleşen yaşamımızdaki dijital evlerimizdir. Öyle evler ki bunlar; dilediğimiz kimliği yaratabildiğimiz ve bu kimliği dilediğimiz bir araçla dilediğimiz zaman naklen paylaşıma açabildiğimiz hatta aktif dijital eylemlerde bulunabildiğimiz evlerdir. Herkesin web de bir sitesi yani bir dijital evi olabilir.
Dijital evinizde ister hazır yapı kiralayarak isterseniz kendinize özgün bir yapı inşa ettirerek sahip olabilirsiniz. Orta vadeli hesap yapıldığıda ikisinin de maliyeti aynıdır. Ama başından değişmeyen tek gerçek fark birinin webmaster tarafından sizin için tasarlanmış ve inşa edilmiş özgün ve geliştirilebilir bir yapı olması diğerinin ise kısıtlı, sınırlı ve size ait olmayan, kiralık bir yapı olmasıdır.

Hazır Yapılar NEDİR ?

Açık kaynak kodlu (opensearch) sistemler, scriptler ve hazır web paketleri olarak karşımıza çıkan yazılımlardır. Bu sistemler bazı kalıplar dahilinde çalışır ve geliştirilen eklentileri ile hemen hemen tüm websayfası özellik ihtiyacını karşılarlar. Herkes tarafından geliştirilebilecek ve bir uzmanlık gerektirmeyen bu yapılar çok yaygın olarak pazarlanmakta ve kullanılmaktadır. Ve bu yapılarla ilgili yaygın olan diğer bir özellik ise bunların kiralık olmasının yanı sıra sürekli sistem güncellemeleri gerektirmesidir. Bu güncellemeler de genellikle sonu gelmeyen ek maliyet getirir. Ancak bu yapılarla ilgili önemli bir gerçeklik de vardır o da geleceklerinin belirsizliğidir. Güncellemelerin zamnında yapılması ve ek maliyetlerinin karşılanması gerekir. Malesef bu duruda bile istenmeyen kayıplar yaşanabilir. Bir güncellemenin bir başka güncelleme ile desteklenmesi yüzünden komplex bir güncelleme trafiği oluşmaktadır ve bu trafik esnasında sayfanızı tamamen kaybedebilirsiniz. Bu durum e-ticaret'ler için çok büyük ölçüde emek ve para kaybı demektir.

NEDEN Web Tasarım ?

Çok basit;

Dünya 2018 nüfusu 7.597 MİLYAR, bu nüfusun 4,02 MİLYAR'ı aktif internet kullanıcısı. Mobil internet kullanıcı sayısı ise 3,72 MİLYAR. 1 tık uzaklıkta olduğumuz anlık kişi sayısı da diyebiliriz buna. Yani toplam anlık 3,72 MİLYAR potansiyel ziyaretçi, takipçi veya müşteriye kendi dijital evinizden anlık ulaşabilirsiniz demek bu. Bunun sizde biliyorsunuz ve kendi yöntemlerinizle yapıyorsunuz zaten.
Ama böylesine muazzam bir yaşam ağı içindeki adresiniz için ne emek ne para verdiğinizin farkında olun. Her şeyden önemlisi aynı emek ve bedelle neden size ait olan, sizin için tasarlanmış yani siz olan, ihtiyaçlarınız ve teknolojik olanaklar doğrultusunda inşasını geliştirebileceğiniz bir dijital eviniz olmasın ki ?

NEDEN WebCODEXT ?

  • Çünkü bir web mimarıdır ve WebMaster uzmanlığı vardır.
  • Sizi hedef kitlenize en doğru şekilde anlatacak tasarımı kurgular.
  • Aksiyonları sadece sizin ihtiyacınız doğrultusunda planlanmış ve kontrolün sizde olduğu, dilinden anladığınız bir yapı inşa eder.
  • Web trafiğin kontrolünü yine sizin ihtiyaçlarınıza göre analiz eden bir yönetim paneli sunar.
  • Tasarımlar Responsive, mobil uyumludur.
  • Web sitenizin tasarımını SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) dikkate alarak inşa eder.
  • Başka programlarla veya hizmet sağlayıcılarla sizin sitenizin entegrasyonunu sağlayabilir.

DİJİTAL PROJELERİNİZİ
HAYATA GEÇİRELİM!